Wczytuję dane...
Model: ULT14000XTE
Waga produktu: 0.6 kg
Gwarancja: 24 miesięcy
Realizacja zamówienia: 24/48 godzin
Producent: SHIMANO
i-Raty - raty online
i-Leasing - leasing online

Shimano Kołowrotek Ultegra XTE 14000

Jego konstrukcja jest bliźniaczo podobna do bardzo udanego modelu XTD, jednak ulepszono ją i "uzbrojono" o najlepsze technologie marki Shimano, by sprostać wymaganiom każdego karpiarza.

Model w uniwersalnym rozmiarze 14000 doskonale sprawdzi się zarówno podczas łowienia z wywózki, jak i z rzutu. Kołowrotek wykorzystuje autorską technologię Shimano nazwaną HAGANE, gwarantującą zdecydowanie większą wytrzymałość na przeciążenia.

Dzięki zastosowaniu technologii X-SHIP elementy napędowe są ustabilizowane, co wpływa na płynniejszą i lżejszą pracę kołowrotka, również pod dużym obciążeniem w trakcie ekstremalnych holów.

SilentDrive to kolejna technologia, która znacznie poprawia kulturę pracy modelu XTE. Idealne spasowanie elementów przekładni i brak niepotrzebnych mikro-luzów pozwolił uzyskać niezwykle cicho pracujący kołowrotek.

Dzięki zastosowaniu lekkiego materiału obudowy wykonanego z usztywnionego węgla Ci4+, kołowrotek jest lekki, co docenimy podczas długich holów lub rzucania na dalekie dystanse.

Do modelu XTE zastosowano również technologię, która wcześniej stosowana była jedynie w najwyższym modelu Aero Technium MgS.

Mowa o Rigid Cast, czyli wzmocnieniu na osi głównej, dzięki której nie odczujemy drgań szpuli podczas rzutów. Dodatkowo, by zwiększyć skuteczność rzutów, kołowrotek XTE posiada wolną oscylację Super Slow 5, która ma aż 55 zwojów na jeden cykl - gwarantuje to zawsze idealne ułożenie linki na szpuli, co ułatwia oddawanie dalekich rzutów.

W komplecie zapasowa szpula, wykonana z aluminium.

- przełożenie : 4.3
- moc hamulca : 20 kg
- waga : 600 gram
- pojemność : 0.35 mm - 550 m
- nawój linki na jedne obrót : 103 cm
- ilość łożysk : 4/1

1 x zapasowa szpula w komplecie

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...